Technika uwalniania

strona informacyjna wydawnictwa Virgo

9 kroków do sukcesu według Davida R. Hawkinsa

Sukces… Tak wielu ludzi o nim marzy. Płacą za książki, kursy i konferencje, by dowiedzieć się, jak to marzenie zrealizować. Poświęcają swój czas i bardzo ciężko pracują. Na koniec niektórym się udaje. Dlaczego jednak tak wielu „ludzi sukcesu” jest nieszczęśliwych?

Doktor Hawkins na nowo określa to, czym jest sukces i jak można go osiągnąć. Nie wymaga to wiele czasu ani ciężkiej pracy. I choć trudno w to uwierzyć – nie mamy konkurencji. Tak, sukces jest dla każdego, kto odważy się po niego sięgnąć. Na czym to zatem polega? Czytaj więcej

„Świadomość jest jak ekran w kinie”

Przez 50 lat badał temat świadomości. Jego kliniczne podejście do tematu duchowości zaowocowało wspaniałymi publikacjami łączącymi w sobie język naukowca i wrażliwość osoby praktykującej przeróżne metody rozwoju duchowego. Mowa oczywiście o Davidzie Hawkinsie, który niejednokrotnie udowadnia, że „świadomość jest jak ekran w kinie”.

W książce „Przywracanie zdrowia” autor zajmuje się kwestią wpływu indywidualnego poziomu świadomości na postrzeganą i doświadczaną rzeczywistość. Mówiąc inaczej – informuje, że to jakiego życia doświadcza człowiek, wynika z tego jaki poziom świadomości  udało mu się osiągnąć. Czytaj więcej

Jak w jednej chwili odmienić swoje życie – niezwykła moc Techniki Uwalniania

Właśnie zaczyna się kolejny dzień – jakże często przypomina on znaną scenę z „Dnia świra”, gdy bohater otwiera oczy i tylko jedno ma światu do powiedzenia: że go nienawidzi. Nienawidzi siebie, innych ludzi, swojej pracy, wszystkiego. I ku jego zdumieniu, nie spotyka go nic dobrego. Czy powinno nas to dziwić? Wszak to nasze emocje, myśli, słowa kreują świat, w którym żyjemy – podobne przyciąga podobne. Jeśli wysyłamy komunikat pełen nienawiści, strachu i cierpienia, jaka może być odpowiedź?

Czytaj więcej

Sukces przychodzi bez wysiłku

Istnieje powszechne przekonanie, że sukces zawodowy uzależniony jest od sytuacji gospodarczej, konkurencji, sprzyjających okoliczności etc. Okazuje się, że nic bardziej mylnego! Sukces, to nasze wewnętrzne szczęście, które projektujemy na świat. Poczucie spełnienia, dobrobytu i spokoju mogą zmaterializować się w postaci sukcesu zawodowego…o ile chce tego sam „szczęściarz”.

Czytaj więcej

Być to czuć, czyli dlaczego Freud na Skali Świadomości jest niżej niż Jung

Mylimy sukces finansowy z poczuciem własnej wartości, popularność z miłością a wiedzę z mądrością. Świat pędzi coraz szybciej. Wydaje się, że duża część społeczeństwa chce brać udział w tej szalonej pogoni za iluzyjnymi wartościami.

O drodze do przebudzenia, poziomach świadomości i efektach pracy David Hawkins pisał wielokrotnie. „Doświadczanie rzeczywistości jest wyjątkową pozycją, ponieważ poza wieloma praktycznymi wskazówkami, opisuje najwyższe stany oświecenia. Czytaj więcej

Niech Moc będzie z Tobą!

Większość z nas żyje w jakimś rodzaju presji – by osiągnąć więcej na polu zawodowym, rodzinnym, realizować pasje, być bardziej fit. Jednocześnie możemy zaobserwować, że niektórzy swoje cele osiągają spokojnie – trochę jakby dywan życia rozwijał się przed ich nogami. Inni natomiast żyją w bezsilności lub wiecznej walce o byt. Skąd ta różnica?

Dr David Hawkins poświęcił wiele lat na badania dotyczące tego, co determinuje ludzkie zachowania. Dlaczego jedni ludzie toną w długach, a inni nie mają najmniejszych problemów finansowych? Ktoś niewiele robiąc przyciąga do siebie ludzi, a  inny jest odrzucany.

W książce „Siła czy Moc” autor szczegółowo opisuje swoją metodę badawczą i merytoryczne podłoże wniosków. Czytaj więcej

Zrozumieć chaos, czyli… smutek

Kiedy zadziewa się chaos, doświadczenia są nagie, fizyczne, rozproszone i dopiero po jakimś czasie zaczynają ubierać się w słowa. Te zaś zdradzają ukryty porządek niełatwego procesu. Coś wyłania się z cienia… Smutek.

Trzymanie smutku w cieniu uniemożliwia zarówno uznanie i uwolnienie go (w duchu Davida Hawkinsa), jak i głębsze poznanie, zaakceptowanie i ucieleśnienie tej emocji – do czego zachęca Gabriel Roth, twórczyni 5 rytmów: Smutek łączy Cię z rdzeniem Twojej wrażliwości i esencją Twoich przywiązań – pisze tancerka i dodaje: Jest to energia uwalniania – burza, co rozrywa napięcie i oczyszcza powietrze. Smutek to chaotyczna wibracja na poziomie komórek, która ma moc wywoływania katharsis – przywracania witalności, sprężystości i przepływu. Pomaga rozpuszczać sztywność, rozpraszać tęsknotę za bezpieczeństwem, stabilnością i pewnością oraz przekraczać lęk przed nieuchronnością zmian – tym sposobem umożliwia nasz wzrost.

Czytaj więcej

Jak stracić na wadze? – metoda dr. Hawkinsa w trzech krokach

Opracowana przez dr. Davida Hawkinsa metoda, dzięki której możemy pozbyć się zbędnych kilogramów, jest bardzo prosta, nie wymaga żadnych nakładów ani poświęceń czy rezygnacji ze swojego trybu życia. Poza tym zabiera niewiele czasu.

Oparta jest na kilku prostych założeniach. Po pierwsze, ciało to efekt naszych przekonań. Aby schudnąć, trzeba je zmienić. Po drugie, oddziaływanie jedynie na ciało jako takie jest albo nieskuteczne, albo krótkotrwałe. Zmiana musi się odbyć w świadomości. Po trzecie, jedzenie stało się elementem kultury i wpojono nam wiele nieprawdziwych informacji na jego temat.

Czytaj więcej

Przekraczanie poziomów świadomości… seksualnej

Im więcej uwolnimy i odpuścimy uczuć związanych z seksualnością, tym wyraźniej zdamy sobie sprawę, jak bardzo nasze doświadczenia seksualne były ograniczone…

Co Hawkins może wiedzieć o seksie? Nie ufałabym jego technice, gdyby nie niosła uznania i uwolnienia w sferze ciała oraz materii – gdyby autor milczał w tematach orgazmu, sukcesu i… nieruchomości. Na szczęście nie milczy i na szczęście – z typowym dla siebie humorem i dystansem, prezentuje przykłady powodzenia na każdym z wymienionych pól. Bo jeśli coś działa, to działa bez wyjątku! A może tylko w USA…?

Czytaj więcej

Sukces Twojego dziecka

„Prawdziwy sukces przychodzi bez wysiłku, łatwo i szybko. (..) Kiedy sukces wypływa z wnętrza, nie wymaga niczego z zewnątrz.” – to słowa Davida Hawkinsa z jego ostatnio wydanej książki „Sukces jest dla ciebie” i w moim odczuciu warto te zdania mówić naszym dzieciom, by już od najmłodszych lat w pełni odczuwały czym dla nich może być sukces. Z tym że, aby one mogły uczuć się wewnętrznego spojrzenia na sukces, potrzebują wsparcia dorosłych, którzy sami uwolnili się od pogoni za zewnętrznymi symptomami sukcesu.

Czytaj więcej

W domu wszyscy zdrowi, czyli krótka historia o rodzinnym chorowaniu

Uwolnienie. Uwalniam swoją twórczość. To dzięki przebytej chorobie swojej i mojej córki, piszę te słowa. Wdzięczność. Dziękuję jej, że wybrała mnie na swoją mamę i że każdego dnia mogę doświadczać tak wiele. Świadomość. Świadomie patrzę i wybieram to, co mi służy. Poszerzam kręgi poznania i mój świat się zmienia.

Czytaj więcej

Odwaga bycia sobą – symboliczny moment wewnętrznej transformacji

Odwaga to symboliczny moment wewnętrznej transformacji – droga od lęku do akceptacji, wprowadzenie działania do codziennego życia i nauczenie się akceptowania rzeczy takimi, jakie są. To emocja i stan, od których zaczyna się wzrastanie w pozytywności.

Czytaj więcej

Co buduje i co rujnuje związki?

Partner odzwierciedla nasz wewnętrzny świat. Zachowuje się dokładnie tak, jak tego potrzebujemy i realizuje wszelkie nasze nieświadome konflikty. Taka teza może budzić silny opór. I dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska. Zaobserwować mechanizmy. Uwolnić emocje. Zrozumieć.

Czytaj więcej

Co tak naprawdę uwalniam?

Emocje nie są tym, czym się wydają na pierwszy rzut oka. Mają złożoną strukturę. Praca z nimi jest jak odkrywanie kolejnych, coraz głębszych warstw. Często okazuje się, że obecność jednego uczucia jest tylko konsekwencją istnienia drugiego, które wymaga uwagi. Czuję więc złość, a może bardziej strach? Co jest pierwsze, co mocniejsze? Co tak naprawdę muszę uwolnić najpierw?

Czytaj więcej

Dlaczego diety nie działają? Czyli problemy z wagą na Mapie Świadomości

Społeczeństwa rozwinięte mają poważny problem – bardzo wielu ludzi ma nadwagę lub jest otyłych i liczba ta stale wzrasta. Jednocześnie w tym samym zachodnim świecie media kreują wizerunek człowieka sukcesu jako osoby zdrowej i szczupłej, co pogłębia frustrację. Jest problem – szukamy rozwiązania. Oferuje się książki, kursy, cudowne diety i programy treningowe. Dlaczego zatem przybywa osób, które ważą za dużo?

Czytaj więcej

Lawina win i czarka złości czyli o wyszukiwaniu negatywności

Coś nie gra… Lub właśnie gra – ta sama zdarta płyta (a myślałam, że już ją pochowałam na dobre). Jestem zła nie wiem na co i zaczynam szukać powodów – w mojej głowie rozkręca się dialog: ocenianie, szukanie winnego i prognozowanie najgorszego. Inni są źli i ja jestem zła, że sobie pozwalam na regres, choć przecież wiem, skąd to się bierze i jak się (nie) kończy.

Czytaj więcej

Jak sobie poradzić z przykrymi emocjami i bolesną przeszłością?

Największym problemem ludzi jest to, że boją się oni cierpienia i automatycznie wypierają wszystkie negatywne emocje. Te zaś, nie wyrażone, kumulują się w świadomości i wpływają na percepcję.

Żeby uwolnić się od przykrych emocji, a tym samym poprawić swoje zdrowie, trzeba rozszerzać swoją świadomość – wspinać się na wyższe poziomy uważności. Według Hawkinsa podróż po poziomach jest prostsza, niż się na pierwszy rzut oka wydaje!

Czytaj więcej

Głód. O jakim głodzie mowa?

Pragniemy coraz więcej, mamy nieustający głód wszystkiego, ciągle jesteśmy nienasyceni. Ukojeni na chwilę posiłkiem, zdaną maturą, awansem, poszukujemy wygody i zabezpieczenia socjalnego, marzymy o stabilizacji i świętym spokoju. Ale na tym się nie kończy…

Potrzebujemy bliskości innej osoby, uczuć i przynależności do grupy. Zdobywamy szczyty uznania społecznego, budujemy poczucie własnej wartości, a wreszcie pożądanie samorealizacji popycha nas w kierunku dzielenia się sobą z innymi. Na ile kto potrafi.

Czytaj więcej

Nowy paradygmat w uzdrawianiu

Każdy chyba zna kogoś, kto bardzo dba o zdrowie – dobrze się odżywia, kupuje ekologiczne warzywa, uprawia sport, unika używek i mimo to, wciąż boryka się z jakimiś dolegliwościami. Każdy pewnie zna też kogoś, kto nie zwraca uwagi na dietę, nie odmawia sobie czy to słodyczy, czy alkoholu lub papierosów, nie dba o wysiłek fizyczny i… nie narzeka na zdrowie! Być może nie jest to przypadkowe?

Czytaj więcej

Anatomia emocji

Dla uproszczenia i wyjaśnienia emocje, których opis zamieszczamy na tej stronie, odnosimy do skali odpowiadającej Mapie Poziomów Świadomości D.R. Hawkinsa.

Mówiąc w skrócie: wszystko wysyła energię pozytywną lub negatywną. Ludzie, muzyka, miejsca, książki, zwierzęta, intencje i wszystko, co żyje, emituje energię, która może zostać skalibrowana przy pomocy testu kinezjologicznego, na logarytmicznej skali mocy energetycznej, pozycjonując się w przedziale od 1 do 1000.

Czytaj więcej

Wydarzenia życiowe i emocje

Umysł racjonalizując woli nie być świadomym prawdziwych przyczyn wywołujących emocję i wykorzystuje w tym celu mechanizm projekcji. Obwinia wydarzenia lub innych ludzi za „spowodowanie” danego uczucia i postrzega siebie jako bezradną, niewinną ofiarę zewnętrznych okoliczności.

Czytaj więcej

Stres

„Stres to obecnie temat bardzo nagłośniony i poświęca się mu wiele uwagi bez zrozumienia, o co naprawdę w tym chodzi. Mówi się, że obecnie jesteśmy podatni na stres bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Jaka jest tego podstawowa przyczyna?

Czytaj więcej

Siła czy moc?

Jeżeli prześledzimy naturę siły, natychmiast stanie się oczywiste, dlaczego zawsze siła ustępuje przed mocą. Jest to zgodne z jednym z podstawowych praw fizyki.

Siła automatycznie stwarza przeciwsiłę, jej działanie z definicji jest ograniczone. Moglibyśmy powiedzieć, że siła to ruch. Porusza się z jednego miejsca w drugie albo próbuje to uczynić, przełamując opór. Moc natomiast jest nieruchoma. Jest jak stałe pole, które się nie porusza.

Czytaj więcej