Dlaczego diety nie działają? Czyli problemy z wagą na Mapie Świadomości

Społeczeństwa rozwinięte mają poważny problem – bardzo wielu ludzi ma nadwagę lub jest otyłych i liczba ta stale wzrasta. Jednocześnie w tym samym zachodnim świecie media kreują wizerunek człowieka sukcesu jako osoby zdrowej i szczupłej, co pogłębia frustrację. Jest problem – szukamy rozwiązania. Oferuje się książki, kursy, cudowne diety i programy treningowe. Dlaczego zatem przybywa osób, które ważą za dużo?

Odpowiedź jest prosta – ponieważ te metody nie zawsze są skuteczne albo działają tylko przez pewien czas. Choć opierają się często na najnowszych osiągnięciach medycyny, nie mogą nam pomóc, ponieważ odwołują się jedynie do ciała. Dr Hawkins w swojej pracy „Przywracanie zdrowia” wyjaśnia szczegółowo, dlaczego to nie wystarczy. Tak więc zanim zaczniemy katować się ćwiczeniami na siłowni albo kolejną rewelacyjną dietą, zapoznajmy się z jego koncepcją. Może wreszcie odniesiemy sukces?

Jaką tajemnicę skrywa nasze ciało?

Mimo rozwoju medycyny i nauk przyrodniczych nie możemy stwierdzić, że poznaliśmy wszystkie tajemnice ludzkiego ciała. Gdybyśmy musieli kontrolować zachodzące w naszych komórkach reakcje chemiczne, życie, które znamy, okazałoby się po prostu niemożliwe.

Na szczęście nie musimy wiedzieć, co robią nasze enzymy i jak działają neuroprzekaźniki w mózgu, ale to nie znaczy, że możemy spać spokojnie… Jest bowiem coś, co decyduje o jakości naszego życia, a o czym wielu z nas nie ma pojęcia. To jest właśnie ta wielka tajemnica naszego ciała.

Otóż nasze ciało nie jest przyczyną. Ono jest skutkiem. Ciało jest bowiem stale programowane przez nasze myśli i emocje. To, jak wygląda, na co choruje w tej chwili i co mu dolega przez całe życie – to zapis naszych przekonań.

Oczywiście wiele elementów, jak rude włosy, przeciętny wzrost, piegi albo zielone oczy wygraliśmy (a może przegraliśmy?) na loterii genetycznej. Ale geny nie są wszechmocne. Jeśli będziemy sobie ciągle powtarzać „W naszej rodzinie ludzie są otyli i chorują na serce”, z pewnością któregoś dnia wylądujemy na oddziale kardiologicznym z zawałem albo silnym zaostrzeniem choroby wieńcowej.

A co robi kobieta, która jest nieco „puszysta” i cierpi katusze z powodu swojego wyglądu? Z obrzydzeniem spogląda w lustro i stwierdza, że jest gruba. W sumie nic takiego, prawda? Przecież do szczupłych nie należy. Ale to, o czym mówimy i myślimy, odzwierciedli się w ciele.

Ciało to zapis wszystkich naszych myśli, zbiorowych przekonań i stereotypów, wpojonych nam czasem we wczesnym dzieciństwie. Niektóre sytuacje z tamtych czasów mszczą się na nas do dziś, jak chociażby słodkości, którymi nas częstowano, gdy było nam smutno i źle. A dziś sięgamy po czekoladki na poprawę humoru…

Problemy z wagą na Mapie Świadomości

Można mieć silną wolę, a i tak nie poradzić sobie z własnym ciałem, które po kolejnym cyklu odchudzania wraca do starej wagi. Faktem jest, że silna wola zawsze przegrywa z wzorcem naszego ciała, zapisanym w podświadomości. Ale jest coś jeszcze…

Silna wola zakłada opór, walkę, przeciwstawianie się. A to jest na Mapie Świadomości pole energii skalibrowane zaledwie na 125, a zatem nie jest to pole pozytywne. Natomiast osoba z radością podchodząca do zadania utraty wagi, która bawi się układaniem dietetycznych jadłospisów, cieszy każdą pozytywną zmianą i z ochotą wykonuje ćwiczenia, bo jest to dla niej przyjemność, znajdzie się w polach pozytywnej energii – i taka osoba schudnie.

MN